Αθλητικές δραστηριότητες 2014-15

Αθλητικές δραστηριότητες

1. Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος πραγματοποιήθηκε ενδοσχολικό πρωτάθλημα για τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου με πρωτοβουλία των εκπαιδευτικών Φυσικής Αγωγής του σχολείου, την ενθάρρυνση του Διευθυντή και την υποστήριξη όλων των εκπαιδευτικών του σχολείου. Στο πρωτάθλημα μπάσκετ νικήτρια αναδείχτηκε η ομάδα αγοριών της Γ΄Γυμνασίου ενώ στο βόλλεϋ η ομάδα των μαθητριών της Γ΄Γυμνασίου.

2. Την ίδια ημέρα ανακοινώθηκαν και οι νικητές του διαγωνισμού φωτογραφίας που είχε προκηρύξει το σχολείο. Το 1ο βραβείο δόθηκε από την κριτική επιτροπή στη μαθήτρια Τερτίπη Έλενα (Β4), το 2ο βραβείο στη μαθήτρια Κούρταλη Αναστασία (Β2) και το τρίτο στη μαθήτρια Σπηλιώτη Ελένη (Β4). Οι φωτογραφίες αυτές, μαζί με τις υπόλοιπες 34 που συμμετείχαν στο διαγωνισμό, εκθέτονται τώρα στο χώρο του σχολείου.

basket3

basket1