Οριστικοποίηση Εγγραφών σε ΕΠΑΛ 2023-2024

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες όσοι έχετε κάνει ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής σε ΕΠΑΛ για το παιδί σας μπορείτε να δείτε σε ποιο σχολείο κατανεμήθηκε, μέσα από την εφαρμογή e eggrafes.
Aπό Δευτέρα 10 Ιουλίου έως και Παρασκευή 21 Ιουλίου θα πρέπει να οριστικοποιήσετε την εγγραφή τους στην σχολική μονάδα που έχουν κατανεμηθεί υποβάλλοντας τα απαραίτητα δικαιολογητικά, είτε ηλεκτρονικά στο email του ΕΠΑΛ είτε μεταφορτώνοντάς τα στην εφαρμογή e-eggrafes, είτε με φυσική παρουσία κατά τις ημέρες θερινής εφημερίας. Αν δεν οριστικοποιήσετε την εγγραφή δεν θεωρείται ολοκληρωμένη.
Καλό θα ήταν να επικοινωνήσετε τηλεφωνικά με τα αντίστοιχα ΕΠΑΛ. Το 1ο ΗΜΕΡΗΣΙΟ ΕΠΑΛ ΑΙΓΑΛΕΩ είναι ανοικτό κάθε Παρασκευή ενώ τα ΕΠΑΛ της περιοχής ΠΕΙΡΑΙΑ κάθε Τρίτη.
Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση. Στείλτε μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο σχολείο και θα σας απαντήσουμε αμέσως.